Otomotivde Hurda İndirimi Nedir?
• 16 yaşından büyük aracını hurdaya ayırıp sıfır araç kampanyalarından ÖTV indirimi kullanmak isteyenler için uygulanmaktadır. KDV indirimi, alınacak aracın vergisiz fiyatına göre hesaplanmaktadır..
• Alacağınız sıfır arabanın vergisiz fiyatı şayet 70 bin TL’ye kadarsa uygulanacak ÖTV indirimi 15 bin TL olacaktır.
• Alacağınız sıfır arabanın 70 bin TL ile 120 bin TL arasında ise 12 bin TL ÖTV indirimi olarak değerlendirilecektir.
• Kamyon, minibüs ya da kamyonet ile panelvan cinsi araçlarda sıfır fiyatı her ne olursa olsun 10 bin TL indirim olarak yansımaktadır.

hurda otomobil görselleri ile ilgili görsel sonucu

Peki Bu Süreç Nasıl İşliyor?
İlk yapacağınız iş hurda aracınızı alıp bertarafa çıkartmak,
Sonrasında hurda belgenizi aldıktan sonra www.aracimo.com üzerinden yeni alacağınız araç için teklif talebi oluşturarak en uygun teklif veren bayiyi bulabilirsiniz;
Son olarak ise en uygun teklifi veren bayimize gelerek aracınızın vergi dairesinde düşümünü bayinizle yapabilirsiniz.

Yeni Renault Clio

Hurda İndirimi Kullanım Koşulları Nelerdir?
• Yasa içeriğine, yarı römorklar için çekiciler, sürücü dahil 10 veya daha çok kişi taşımaya mahsus minibüs, midibüs ve otobüsler, binek otomobil, panelvan, pikap, arazi taşıtı, ATV, steyşın vagon vb. araçlar, eşya taşımaya mahsus van, panelvan, pikap, kamyonet, kamyon vb. araçlar girmektedir. Motorsikletler, hava taşıtları, deniz taşıtları ve iş makinaları gibi taşıtlar kapsamda olmalıdır.
• İhraç edilecek veya hurdaya çıkartılacak aracın araç bütünlüğünün korunuyor olması, motor ve şanzıman gibi önemli aksamlarının bulunması gerekmektedir.
• Madde içeriğinde yeni satın alınacak aracın, ihraç edilen veya hurdaya çıkartılan araçla aynı cins olması gerekmektedir. Aracın kamyonet cinsi bir araç olması halinde, düzenlemeden sadece kamyonet cinsi yeni bir aracın ilk alımında faydalınabilecektir.

En uygun fiyatla araba sahibi olmak için tıklayın.